O učitelích. Náš tým Yoga Dealers

Maria

Moje první setkání s jógou se stalo v roce 2010, kdy jsem se přestěhovala do Prahy z Kyjeva (původem jsem z Moldavska, v Kyjevě jsem studovala tlumočnický obor na univerzitě). Od své první lekce jsem cítila, že jóga je něco pro mě a byla jsem naprosto nadšená. Navzdory skutečnosti, že se jednalo o lekci takzvané Power jógy ve fitku, která byla zaměřená pouze na fyzické aspekty praxe. Navzdory skutečnosti, že v té době jsem měla velmi mátnou představu o filozofii a podstatě jógy, okamžitě jsem měla pocit, že mi jóga může nabídnout mnohem více než jen fyzické cvičení. Tato první lekce byla začátkem dlouhé a postupné cesty osobní transformace. Stejně tak změnila i moje jógová praxe: postupně jsem se začala zajímat o filozofii a teorii jógy. V roce 2015 jsem se zamilovala do Ashtanga Vinyasa jógy a od té doby praktikuji tento styl 6 krát týdně. Od té doby, co jsem začala s ashtangou, cesta mé transformace se stala ještě intenzivnější. 6krát týdně, bez výmluv, se setkávám tváří v tvář se sebou na podložce a ponořuji se do praxe plné výzev. Pro mě je to rituál seberespektu a lásky k sobě, což mi potom umožňuje zacházet se s ostatními se stejnou láskou a úctou, totiž praktikovat jógu mimo podložku. Proto zůstávám s jógou a předávám ji dál - je to skvělý způsob sebeobjevení, seberealizace a přijetí sebe a ostatních.

Od roku 2015 jsem si uskutečnila sen: otevřela jsem na Vinohradech své vlastní jógové studio. V březnu 2017 jsem strávila měsíc v Indii, ve městě Mysore - v rodné zemi ashtanga vinyasa jógy, kde jsem absolvovala speciální učiteský kurz. V lednu 2018 jsem znovu navštívila Mysore, kde jsem praktikovala se svým učitelem Chidanandou a absolvovala jsem kurz ájurvédské jóga masáže, kterou také současně nabízím ve svém studiu. V roce 2019 jsem jela studovat do Indie znovu, a to do Institutu Sri K. Pattabhi Jois, kde jsem praktikovala ashtanga jógu pod vedením Sharatha Joise. Považuji se za šťastnou osobu, protože dělám to, co mám ráda a naplňuje můj život a život ostatních. I když to začalo pouhým fyzickým cvičením.
Kdo ví, jak to bude u Vás? Přijďte to zkusit!
Kiun

Jmenují se Kiun, vždy říkám, že praktikují jógu jenom 3 roky, I když popravdě těch let je více. Ale já to začínám počítat od té doby, kdy jsem to začala praktikovat uvědomilé, před tím jsem měla jenom fyzickou praxi (neříkám, že je to špatně).
Minulý rok jsem navštívila Mysore, město kde se zrodila ashtanga jóga. Měla jsem tam měsíc plný praxe, učení a filozofie jógy. Hodně mě ta návštěva nadchla a začala jsem cítit, že můžu své znalosti předávat ostatním. Samozřejmě, ještě mě čeká hodně učení a zkušenosti, ale hodně si přejí stát někomu dobrým rádcem a oporou na jeho jogové cestě,
Shanti Om a těším se na podložce,
Kiun

Alex

Alex praktikuje v tradici ashtanga vinyasa jógy od roku 2012. Studoval v indii, ve městě Mysore, přesně tam, kde se ashtanga jóga objevila a rozvíjela. Je to oddaný praktikant a pozorný učitel, který předává čisté znalosti svým studentům tak, jak je obdržel od svých vlastních učitelů
Těšíme se na Vás!
Made on
Tilda