3 tajemství mindsetu pro udržitelnou praxi jógy
(lekce jógy zdarma uvnitř)
Ahoj, přátele,

Toto je můj první slíbený newsletter. Najdete tady nejen inspiraci, ale také lekci jógy a meditaci. Takže ať už jste zkušený jogín či teprve začínáte svou cestu, čtěte dále a objevte sílu nového mindsetu!

Jóga je úžasná praxe, která nabízí spoustu benefitů pro tělo a duši. Pravidelné cvičení však může být náročné: různorodé rodinné a pracovní povinnosti dokážou jednoduše posunout naši pozornost z vlastní duševní pohodu na něco, co nám přijde "důležitější".

Znáte situaci, když chcete začít nový život od pondělí, ale už ve středu je vaše podložka smutně zastrčená v koutě?

Pojďme s tím něco udělat!

Aby se jóga stala udržitelnou součástí vašeho života, je důležité mít správný mindest.

V tomto newsletteru prozkoumáme 3 tajemství pozitivního myšlení ověřená mými 13 lety výuky a osobní zkušenosti (nejen) pro udržitelnou jógovou praxi.
TIP č.1
NO ZERO DAYS MINDSET.
Znamená to zavázat se, že každý den uděláte pro svůj cíl alespoň něco, i když se jedná o malinký krůček.

Pokud je vaším cílem přečíst 12 knih za rok, no zero day je, když si přečtete alespoň jeden odstavec.

V našem případě mluvíme o pravidelné praxi jógy. To znamená, že i pokud jste zacvičili pouze 5 minut, JE to no zero day.

Proč je tento přístup tak skvělý? Protože je to lék na perfekcionismus: pomáhá vám udržet impulz pro pozitivní změnu a dává vám pocit, že jste uspěli bez ohledu na to, jak malý krok jste udělali!

Pozor: Buďte flexibilní – life happens, a někdy můžete den praxe vynechat. Nic se neděje! Vzpomeňte si na princip „No Zero Days" a nenásilně se vraťte na cestu. Hlavně - žádné výčitky.

Abyste mohli tento přístup aplikovat hned teď, natočila jsem pro Vás 20-minutovou lekci jógy pro úspěšný den, kterou můžete začlenit do své každodenní rutiny bez výrazných časových investic:
Tip č. 2.
Vybudujte si identitu člověka, který má rád sebe sama.
Pokaždé, když se vám nechce cvičit jógu, zeptejte se sebe sama, jak by teď jednal člověk, který se skutečně miluje? Praktikovala by TATO osoba teď jógu, nebo by si raději scrollovala sociální sítě?

Pokud je odpověď - praxe, prostě to udělejte!

Chybí vám sebeláska? Nevadí! Zahrajte si hru: chovejte se, jako kdybyste se miloval/a, i když to (zatím) není pravda.

Sebeláska se odráží ve vašich každodenních volbách a činech.

Tím, že se chováte, jako osoba, která se má skutečně ráda, budujete si identitu člověka, který se miluje. A pak postupně se STÁVÁTE přesně takovou osobou.

Pokud se do sebe chcete zamilovat ještě více, můžete také do svého dne začlenit mou krátkou meditaci pro sebelásku.
Když se člověk miluje, je pravděpodobnější, že si stanoví realistické cíle, přijímá nové výzvy a zůstává motivovaný pro pravidelnou sebepéči. Sebeláska je klíč k úspěchu!
Tip č.3.
Nevzdávejte se, i když nevidíte okamžitou změnu.
Udržování zdravých návyků, včetně pravidelného cvičení jógy, může často vypadat jako pomalý proces s výsledky, které nejsou vždy okamžitě patrné.

Neuvidíte žádný významný posun ve svém životě po 20-minutové praxi, ale věřte mi: je to jako dlouhodobá investice, a z pravidelně investovaných 20 minut se vám v průběhu času vyvinou obrovské benefity. Přemýšlejte z pozice dlouhodobých výsledků, ne okamžitého benefitu, stejně jako zkušený investor!

Nenechte se tedy odradit nedostatkem okamžitých výsledků. Uživejte si proces. Postupem času uvidíte, jak velký pozitivní dopad má praxe na vaše tělo a mysl. Každá vaše minuta na podložce má obrovský význam!
Pokud potřebujete inspiraci a vedení na vaší jógové cestě, využijte 7-denní zkušební období v mém online studiu jógy zdarma. Najdete tam kurzy pro začátečníky, kde se učíme jógu od základů a krok za krokem, kurzy pro pokročilé, kurzy různé délky a různého zaměření. Každý měsíc přidávám nový obsah!
Těším se na Vás a ať Vám vydrží přesně ten mindset, který si přejete mít