10% roku je za námi: jak dát nový život nadšení pro změnu
Ahoj, přátele!

Máme za sebou 10% roku 2023! Pro mě osobně to zní neuvěřitelně, vždyť teprve před nedávném jsme slavili Silvestra a těšili jsme se na to, co nás letos čeká.

Je proto nejvyšší čas udělat krátkou revizi, jak jsme na tom se svými novoročními cíli.

… Nejde všechno tak úplně podle plánu?
… Není ten pokrok tak veliký?
… Chybí vám motivace?

Je to úplně přirozené.

Začátek roku pro mnohé z nás znamená nadšení a motivaci stanovit si velké cíle a zlepšovat svůj život. Postupem času se však můžeme vrátit ke starým vzorcům.

Pokud vám to zní povědomě, je to v pořádku – nikdy není pozdě dát nový život svým předsevzetím.

Tady je několik tipů, které mi pomáhají zůstat na cestě pozitivní změny:
1. Vraťte si pocit "já to dokážu"
Pokud pro své cíle nic neděláte, neznamená to, že jste líná osoba. Častou příčinou prokrastinace či "lenosti" je podvědomý pocit, že to, o co se snažíte, není možné.

A tak vaše podvědomí vám našeptává: "Proč bychom vynakládali úsilí, když je to zbytečné? Stejně se to nepovede!"

Je to přirozené. Možná se snažíte o něco, co se nepovedlo nikomu ve vaši rodině. Nebo možná ve vašem okolí není nikdo, kdo by tohoto cíle dosáhl.

A pak bývá opravdu těžké přesvědčit sebe sama, že změna je reálná, a je na dosah.

Co dělat v tomto případě?

- Jsme příběhy, které si o sobě vyprávíme. Napište své negativní postoje ohledně toho, o proč by se vám vaše cíle neměly podařit. Například: "Už se mi to tolikrát nepovedlo, nepovede se to znovu", nebo "Nikdy nic nedotáhnu do konce". A pak si uvědomte: Tyto příběhy NEJSTE VY. Ode dneška si o sobě začněte vyprávět nové příběhy. Jak?


- Poslouchejte afirmace! Všechno, co často slyšíme a vidíme, se stává naší realitou.
Čím častěji něco slyšíme, tím více tomu věříme. A pak na základě těchto postojů jednáme.

Mám skvělé ranní afirmace na Spotify, pusťte si je hned zítra, pokud potřebujete trochu podpory a pozitivního mindsetu:
- Podpora okolí. Obklopte se lidmi, kteří ve vás věří, a pokud to potřebujete, požádejte je, aby vám to pravidelně připomínali. Jejich ústy si budete vyprávět nové příběhy o sobě.

- Pracujte s koučem. Kouč je člověk, který vám pomůže najít vnitřní oporu, zlepšit sebedůvěru a odhalit zdroje vaši osobnosti, o nichž jste ani netušili, že je máte.
*Udělejte úkol: Vybavte si situaci, když jste z něčeho nemožného udělali možné. Může to být cokoliv: třeba jóga ásana nebo to, že jste pozvali na rande někoho, kdo se vám fakt líbí. Pamatujte si: pokud jste kdysi udělali něco nemožného, dokážete to udělat znovu.
2. Hýbejte se!
Tady je jednoduché biochemické vysvětlení, proč pohyb nám pomáhá být efektivní.

K dosažení cílů potřebujeme motivaci. Pro motivaci potřebujeme dopamin. Tento neurotransmiter hraje rovnou 2 role: zaprvé nám dává impuls začít něco nového a zadruhé poskytuje nám hormonální odměnu, když dosáhneme cíle - pocit radosti, štěstí, spokojenosti.

Fyzická aktivita uvolňuje dopamin, což nám pomáhá udržet motivaci a porkačovat na cestě, i když není zrovna vždycky růžová.

Pokud se chcete hýbat s láskou a radostí, a tejně tak dosáhovat svých cílů, připojte se k mému novému kurzu Body-Mind-Hacking.

Každá lekce či praktika tohoto kurzu je stvořená tak, abyste si to UŽILI, abyste to vnímali jako projev sebelásky a sebepéče skrz práci s tělem, dechem a myslí!
Těším se na Vás a ať Vám vydrží přesně ten mindset, který si přejete mít