Kterým 3 chybám byste se měli vyhnout během protahování
Zdravím, přátelé!

Zažili jste to někdy, že místo nadšení z flexibilního těla jste po protahování měli jen bolest a frustraci? Pokud ano, tento newsletter je pro vás. Obzvlášť, pokud sníte o provazu, otevřených kyčlích a pocitu lehkosti a svobody ve vlastním těle!

Dnes se s vámi chci podělit o poznatky ohledně strečinku, které jsem nasbírala během deseti let a které dokážou významně proměnit vaši praxi.

Pokud jde o protahování, nejde jen o pohyby; jde o to, jak je provádíte. Podle mě, existují 3 nejpopulárnější chyby, které brání vašemu pokroku. Pojďme se podívat na tyto chyby a na ty nejúčinnější strategie, jak jim čelit.

1. Protahujete sval, které se neumí uvolnit.
Cílem protahování je prodloužit sval. To je možné pouze, když je sval uvolněný. Co když v důsledku stresu a životního stylu to váš sval naprosto nedokáže? Protahování napjatého svalu může vést ke zbytečné bolesti nebo dokonce i zranění. Abychom tomu předešli, doporučuju do vaší praxe zařadit metodu postizometrické relaxace (PIR). Tato technika zahrnuje nejprve kontrakci svalu, poté jeho protažení, což umožňuje hlubší a bezpečnější protahování. Všechno je nakonec o rovnováze!


2. Spoléháte se pouze na pasivní protahování
Pasivní strečink má své výhody, ale pokud spoléháte jedině na něj, moc výsledků nezískáte. Pasivní protahování by mělo být doplněno dynamickým strečinkem, když zapojujete své svaly po celou dobu protažení a pomalu zvyšujete rozsah. Tím vytváříte dynamiku, která nejen zlepšuje flexibilitu, ale také posiluje svaly a zvyšuje vaši kontrolu nad tělem.


3. Přehlížíte práci nad mobilitou

Flexibilita a mobilita mnoha lidem přijdou jako synonyma, ale nejsou. Flexibilita je schopnost svalu dočasně se protáhnout, když je to potřeba, zatímco mobilita se vztahuje na schopnost aktivně pohybovat kloubem v celém jeho rozsahu. Ignorování práce s mobilitou může vést k nerovnováze v těle a hypermobilitě. Začleňte cvičení pro mobilitu do vaší rutiny a uvidíte, jak moc se zlepší to, jak se cítíte.


Vaše cesta k flexibilitě
Sníte o provazu, mostu a otevřených kyčlích - bez zranění a bolesti?


Můj online Flexibilitou k vnitřní kráse je pečlivě navržen tak, aby vám pomohl vyhnout se běžným chybám a získat viditelného výsledků už po pár týdnech praxe.


Kurz Flexibilitou k vnitřní kráse:
  • Obsahuje lekce dynamického strečinku a jemné jógy, které zahrnuji: postizometrickou relaxaci, práci se svaly-antagonisty, statické protahování .
  • Poskytuje vyváženou směs aktivních a pasivních cvičení na protahování pro maximální účinek
  • Kurz klade důraz na trénink mobility, abychom předešli hypermobilitě a zachovali zdraví a mladí těla.
  • Koučinkový blok o sebelásce

Pamatujte si, že flexibilita není jen o tom, dotknout se prsty podložky; společně s tělem se otevírá vaše mysl.

Kurz Flexibilitou k vnitřní kráse patří k předplatnému knihovny mých videolekcí Yoga Dealers Club.
Prvních 7 dnů máte úplně zdarma. Předplatné (včetně zkušebního období) jde jednoduše zrušit tím, že mi napíšete na mail info@ashtanga-prague.com