5 tipů, jak spojit praxi jógy a dovolenou
Za 8 let praxe aštangy podle tradice jsem si uvědomila: poznáte, že jste na správné cestě, pokud vám vaše praxe pomáhá zlepšovat kvalitu vašeho života. Je naopak alarmující, když se cítíte vystresovaně či provinile, pokud jste praxi náhodou museli vynechat. Toto je důležitý příspěvek, přečtěte si ho. Jak tedy praktikovat jógu na dovolené?

Blíží se léto, a tak jsem pro vás připravila 5 tipů, jak udržet svoji praxi i v období dovolených.

1. Pozdravy slunci a šavásana se považují za plnohodnotnou praxi. Ve dnech, když není možné delší cvičení, udělejte alespoň toto minimum, abyste neztratili disciplínu a neuronové sítě, které tvoří zvyk pravidelně praktikovat. V indickém městě Mysore, kde se nachází hlavní shala aštanga jógy, dokonce i ti nejpokročilejší učitelé během prvního týdne svého pobytu dělají pouze první sérii. Při cestování se tělo musí přizpůsobit novým podmínkám a režimu. Mezi etické zásady jógy zásadách jógy patří tzv. tapas a ahimsa. Tapas je disciplína, ahimsa je nenásilí (včetně nenásilí vůči sobě). Cvičení jógy je také o hledání osobní rovnováhy mezi těmito dvěma pojmy.

2. Užívejte si své dovolené naplno. Život je o poznávání světa v celé jeho kráse, nikoliv o tom cvičit na podložce za každou cenu. Je lepší litovat toho, že jste neměli praxi, místo toho, že jste dnes neviděli východ slunce nad Atlantickým oceánem, což už možná nikdy neuvidíte.

3. Neodkládejte praxi na večer. Večer, zejména na dovolené, je nepředvídatelná věc. Cvičení jógy ráno na lačný žaludek je tedy ideálním řešením, a to i z hlediska time managementu.

4. Nejdůležitější bod! Nenadávejte si, pokud se praxe nepovede. Někdy je vaší praxí věnovat čas rodině. Někdy je to o tom o někoho se postarat. Někdy je to o tom umět se postarat o sebe. Někdy je vaší praxe naplno si užít nádherný západ slunce. To je také praxe. Protože jóga není jen o ásanách. Život jako praxe. Toto je nejvyšší forma jógy v mém chápání.

5. Přihlaste se na kvalitní online kurz, který vás bude motivovat a dá vám příležitost praktikovat odkudkoli na světě.

Využijte mé předplatné. Získáte tímto přístup k desítkám mých nejkvalitnějších lekcí různé délky a různého zaměření.

Pravidelná praxe nikdy nebyla tak jednoduchá, jako s mým předplatným!