Léčivý zážitek, který mi změnil život (a návod, jak na to)
Dnes bych se s vámi ráda podělila o jednu velice osobní zkušenost, která hluboce ovlivnila můj život.

Jedná se o zážitek, který nejenže prohloubil moji jógovou praxi, ale také mi daroval pocit uzemnění během jednoho z nejnáročnějších období v mém životě.

Pokud máte pocit, že vám chybí stabilita, tento newsletter je pro vás.

Bouře před klidem

Před několika měsíci jsem si prošla řadou změn. Některé změny byly krásné, některé dost těžké. Ocitla jsem se v nové zemi, v novém prostředí, přehodnotila jsem svůj život.

Jednoho dne jsem měla obzvlášť emocionální okamžik a obrátila jsem se ke své jógové praxi. Jak jsem procházela pozicemi, uvědomila jsem si, že se potřebuji spojit s něčím hlubším, s něčím, co by mohlo poskytnout oporu, kterou jsem tak moc potřebovala.

Mou hlavní praxí je ashtanga vinyasa jóga ale ten konkrétní den jsem měla chuť zacvičit si něco fakt jemného. Intuitivně jsem si vybrala zrovna ty pozice, které mě propojily s mým pánevním dnem. Když jsem seděla v hlubokém dřepu (Malasaně), najednou jsem měla příval energie a tepla v dolní části páteře. Ten pocit mi projel celým tělem a zažila jsem úžasný pocit uzemnění a klidu.

Propojila jsem se svým pánevním dnem, kořeny. Muladhara čakrou.

To byl krásný okamžik, když jsem si uvědomila, že jsem v sobě odemkla něco nového a mocného. Konečně jsem cítila stabilitu a podporu, po které jsem toužila, na podložce i mimo ni.

Pokračování cesty: Pěstování rovnováhy a síly

Od této transformační zkušenosti jsem pokračovala v začleňování uvědomění múladhara čakry a pánevního dna do svého každodenního života. Vyvinula jsem si krátkou každodenní rutinu, kterou jsem pojmenovala "Pěstování síly a rovnováhy":

  1. Ranní uzemňovací rituál: Každý den začínám tím, že jdu na balkón, kde zhluboka dýchám a nasávám energii ranního světla, vnímám podporu země pod chodidly, spojuji se s energií múladhára čakry.
  2. Denní všímavost pánevního dna: Během dne si věnuji několik okamžiků, abych si uvědomila své pánevní dno, zapojuji a uvolňuji svaly, zkoumám různé vrstvy a oblasti.
  3. Praxe vděčnosti: Každý večer přemýšlím o věcech ve svém životě, za které jsem vděčná a o které se můžu opřít.
Doufám, že vás moje zkušenost inspiruje k prozkoumání své jemné síly.

Chcete-li mé vedení na cestě poznání a uzdravení svého pánevního dna, ráda vás přivítám ve svém novém online kurzu Jóga pro ženy: sebe-péče, sebe-vědomí a pánevní dno.


Pamatujte si, že hledání rovnováhy, uzemnění a síly je cesta. Buďte na sebe laskaví a važte si každého svého kroku.
Děkuji za přečtení! Co si myslíte o dnešním newsletteru? Odpovězte mi na tento e-mail a dejte mi vědět, jaká témata by vás ještě zajímala. Vaše zpětná vazba je pro mě hodně důležitá.